Kredyt na firmę - co musisz wiedzieć zanim go zaciągniesz?

Zakładając lub prowadząc własne przedsiębiorstwo posiadasz wiele sposobów na to, by uzyskać środki pieniężne, które wymagane są na start firmy lub inwestycję w jej ekspansję.

Od wprowadzenia kapitału z własnych oszczędności aż do zaciągnięcia ich z zewnętrznego źródła – opcji, które są dla Ciebie dostępne, jest wiele. Jedną z nich jest pobranie kredytu na firmę, który pomoże sfinansować niezbędne atuty dla Twojego biznesu.

Zacznijmy więc od początku. Dlaczego zarówno młodzi, jak i doświadczeni przedsiębiorcy korzystają z opcji zaciągnięcia kredytu na firmę?

Powodów może być multum, a każdy z nich pozostaje unikatowy dla danej sytuacji. Najpopularniejszymi z nich są jednak zabezpieczenie płynności finansowej, lub jej odzyskanie, oraz potrzeba szybkiego zastrzyku gotówki w celu skorzystania z limitowanej czasowo, choć najczęściej strategicznie przemyślanej, okazji inwestycyjnej.


Jak więc należy się przygotować na rozmowę z bankiem na temat współpracy kredytowej?

W porównaniu do osób prywatnych, które pragną zaciągnąć pożyczki w banku, pozornie ta sama sytuacja staje się o wiele bardziej skomplikowana, jeśli współpracę chcemy podjąć jako przedstawiciel własnej firmy. W takich sytuacjach kredytodawca ma prawo przeprowadzić audyt odnośnie naszego biznesu, sprawdzając jego potencjalną wypłacalność, stan uregulowania odpowiednich należności w wybranych jednostkach państwowych, takich jak ZUS, oraz weryfikując historię konta biznesowego. Na tej podstawie bank stwierdzi czy, i na jakich warunkach, udzieli Ci kredytu na firmę.


Warto również wspomnieć o tym, iż osoby znajdujące się w Krajowym Rejestrze Dłużników będą miały utrudnione zadanie, w zależności od ich historii oraz statusu, które widnieją we wspomnianym rejestrze.


Jakie są alternatywy?

Choć pożyczki uzyskiwane w bankach są najpopularniejszą formą uzyskiwania środków w celach inwestycyjnych, istnieją również alternatywne rozwiązania, z których wybrani przedsiębiorcy korzystają równie ochoczo. Często unikając stresujących audytów oraz wysokich oprocentować, właściciele firm sięgają po rozwiązania proponowane przez dedykowane firmy pożyczkowe, które również spełniają postawione przez nimi zadanie.

0
Feed

Komentarze

29/01/2021 przez Angela Law

First Heritage Financial Home oferuje na całym świecie pożyczki z oprocentowaniem 3%, pożyczki biznesowe, pożyczki osobiste, pożyczki samochodowe, pożyczki inwestycyjne, pożyczki mieszkaniowe i wiele innych. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nimi pod poniższymi informacjami. E-mail: firstheritagefinace@aol.com E-mail: firstheritagefinance@gmail.com WhatsApp: +1 (205) 852-6811 Zadzwoń / wyślij SMS: +1 (205) 832-8348

18/09/2021 przez Sharyn

Outstanding quest there. What occurred after? Good luck! yi - <A HREF='https://nakedpicsyykgoi.blogspot.com'>nakedpicsyykgoi.blogspot.com</A> -

30/03/2022 przez Teresa

Witam czy można wziosci pożyczkę na raty

22/07/2022 przez Joanna Szpejda

Mam zadłużenie

04/08/2022 przez Jolanta Gałecka

Chciałabym spłacić chwilówki.

09/09/2022 przez Paweł Pokrątka

Podoba mi się wasza współpraca polecono was

15/11/2022 przez Mykhailo Shpak

Potshebna pazuka

19/11/2022 przez Andrzej

Spłata dlugu

Zostaw komentarz